Још један празник науке у нашој школи!

Ученици млађих разреда су овог 15. децембра са својим другарима поделили знања стечена извођењем експеримената.

Продужени боравак је постао Научни биоскоп у ком су се гледали филмови о великим научницима и филмови који су објашњавали како је то живети на свемирском броду.

Слике

У току су припреме за Нову Годину у нашој школи!

Школа је у новом, празничном руху, а новост је и да нас од данас можете пратити и на Фејсбук страници!

Добродошли!

Слике

Наша школа се укључила у међународно такмичење из области рачунарске и информатичке писмености за ученике основних и средњих школа. Такмичење је одржано први пут 2004. године у Литванији, и до сада је организовано у више од 20 земаља. Циљ је да се ученици на занимљив и интерактиван начин упознају са областима рачунарства и информатике кроз питања која развијају вештине решавања проблема, алгоритамски начин размишљања, логичко решавање проблема, правилну употребу информационих технологија и њихов утицај на друштво.

Hour of code је изазов који се одржава сваке године почетком децембра, са циљем да се вештина програмирања приближи што већем броју деце и одраслих. За пет година колико траје, привукао је десетине милиона учесника из преко 180 земаља света.

Наша школа се, у сарадњи са Научним клубом Смедерево, укључила у догађања са више заинтересованих ученика него претходне године. Надамо се да ће се тренд наставити!

Вест и слике на интернет страници учитељице Невене Перић

25. новембра одржана је радионица Покрета горана на којој су наше горанке Сара Стевановић, Милица Живковић и Викторија Марић, ученице шестог разреда предвођене наставницом Оливером Пешић, освојиле 59 од могућа 63 бода!

Честитке нашим горанкама и наставници!

Слике

Српска гимназија у Темишвару је 24. новембра 2017. обележила 100 година свог постојања.

Прослави Дана школе је у име наше школе присуствовала наставница биологије Оливера Пешић.

Слике

Наша школа је 25. октобра прославила 211 година свог постојања!

Увод у свечаност била је изложба радова наших ученика у Центру за културу дан уочи прославе. Слике

Ученици трећег разреда су са својом учитељицом, Невеном Перић, посетили гроб Димитрија Давидовића. Слике

Главна приредба одржана је у Центру за културу, а у њој су учествовали ученици од првог до осмог разреда. Слике

Ученици седмог и осмог разреда су имали прилику да учествују и у спортским активностима. Слике

Већ девету годину заредом ученици наше школе учествују у радионици Покрета горана Србије, која се одвија у Пожаревцу у спомен парку Чачалица!