Већ девету годину заредом ученици наше школе учествују у радионици Покрета горана Србије, која се одвија у Пожаревцу у спомен парку Чачкалица!

Слике

Наши мали ђаци из подручног одељења Удовице били су у гостима код градоначелнице!

Били смо матичари, службеници, седели смо у посланичким клупама и супер смо се провели!

Слике

И би Дечја недеља, а на њој Маштаријада - куповали смо, продавали и размењивали играчке за другаре који имају мање од нас!

ДД-овци у акцији заједно са мамама, татама, бакама, декама и учитељицама -

ГРАДИМО МОСТОВЕ МЕЂУ ГЕНЕРАЦИЈАМА!

Слике

У оквиру Дечје недеље у нашој школи смо организовали дружење четвртака са предшколцима из установе Наша радост. Гости су нам били другари из објеката Хајди, Бамби и Бубамара. Упознали су учитељице и учествовали у занимљивим активностима које су им припремили старији другари.

Слике

У нашој школи свака недеља је дечја, али ова је посебна - у подручном одељењу у Удовицама организована је маскарада!

Слике

И овог дана наши ученици су посетили изложбу у Научном камиону, у пратњи учитељице Невене Перић.

Затим су кроз радионицу „Моћи неурона” научили како неурони настају, где се налазе, шта све могу и шта све раде.

Говорило се и о неуронаукама.

Предавач је била Миона Ћоровић из студентске секције Друштва за неуронауке Србије.

Слике на страници Регионалног центра Смедерево

У среду 6.9.2018. наши ученици су присуствовали радионици „Како биљке путују”, предавач је била др Љиљана Тубић. Сазнали су како су се биљке прошириле до разних, па и најнеприступачнијих места, пратећи доживљаје семенки биљака.

Слике на страници Регионалног центра Смедерево

У уторак, 5. септембра 2017, ученици четвртог разреда су посетили радионицу „Физика - од варнице до распеване чоколадне бананице” и упознали феномене који се тичу струје и преноса електричне енергије.

Шестаци су откривали путеве јегуља упознајући њихову руту дугачку 8000 километара, на радионици „Јегуље - светски путници”.

Слике на страници Регионалног центра Смедерево

У циљу припреме за почетак нове школске године, Школска управа Пожаревац је 31.8.2017. године у просторијама наше школе организовала стручнa предавањa за учитеље Подунавског округа.

Предавања су држале саветнице спољне сараднице МПНТР и то:

·         Наташа Николић Гајић: Оцењивање ученика у основној школи (посебан осврт на први разред)

·         Славица Гомилановић: Примена ИКТ у настави

Стручном скупу је присуствовало 30 учитеља, као и просветне саветнице Весна Милетић и Душанка Стојковић. Скуп је у име школе домаћина поздравила помоћник директора Данијела Вукоичић.

Слике

Ученици наше школе присуствовали су отварању Научног камиона у дворишту Регионалног центра Смедерево.

Наставницима и ученицима су се обратили др Тања Аднађевић, виши саветник ЦПН, Миљана Кравић, члан Градског већа Града Смедерево, др Јован Трфуновић, директор ЦПН и мр Боривоје Јаношевић, директор РЦ Смедерево.

Након уводне свечаности, ученици су реализовали радионице уз помоћ стручних водитеља. На данашњем програму била је радионица Траговима средњег века, на којој су ученици сазнали нешто ново и нешто више о средњовековним тврђавама у Србији и о историји Смедерева, а радионицу су водили Јелена Ћериман и Миодраг Томић из Народног Музеја у Београду.

Радионицу „Светлост позоришта” у коме је представљено луткарско позориште сенки реализовала је учитељица наше школе Невена Перић, уз асистенцију Соње Милетић.

Шестаци су учествовали у радионици „Израда фрактала” аутора Мирјане Кокерић, а у пратњи наставнице Снежане Хлевовој.