Ученици наше школе присуствовали су отварању Научног камиона у дворишту Регионалног центра Смедерево.

Наставницима и ученицима су се обратили др Тања Аднађевић, виши саветник ЦПН, Миљана Кравић, члан Градског већа Града Смедерево, др Јован Трфуновић, директор ЦПН и мр Боривоје Јаношевић, директор РЦ Смедерево.

Након уводне свечаности, ученици су реализовали радионице уз помоћ стручних водитеља. На данашњем програму била је радионица Траговима средњег века, на којој су ученици сазнали нешто ново и нешто више о средњовековним тврђавама у Србији и о историји Смедерева, а радионицу су водили Јелена Ћериман и Миодраг Томић из Народног Музеја у Београду.

Радионицу „Светлост позоришта” у коме је представљено луткарско позориште сенки реализовала је учитељица наше школе Невена Перић, уз асистенцију Соње Милетић.

Шестаци су учествовали у радионици „Израда фрактала” аутора Мирјане Кокерић, а у пратњи наставнице Снежане Хлевовој.

Слике

Слике на страници Регионалног центра Смедерево