Дечја недеља

Овогодишња национална манифестација Дечја недеља је другачија од свих претходних.
Обележена је од 5. до 11. октобра под слоганом ”Подељена срећа два пута је већа”.
У нашој школи у том периоду су организоване следеће активности:
Волонтери „Звездице″ су прикупљали играчке, књиге и школски прибор под слоганом „Подели срећу“.
Ученици су на часу одељењског старешине разговарати и размењивати поруке љубави, подршке и солидарности.
Ученици млађих разреда су цртали кредама у школском дворишту.
У подручној школи у Удовицама радиле су се школске зидне новине на тему ”Подељена срећа два пута је већа”.
Поред тога, планиране су биле тематске изложбе, писање састава, песама, прављење играчака од различитих материјала.
Подсетимо, прва Дечја недеља одржана је на нашим просторима далеке 1934. године, са циљем побољшања положаја детета.

Прва награда на градском, друга на окружном такмичењу у стрељаштву

На градском такмичењу у стрељаштву на ком су учествовале основне школе Смедерева, наша екипа у саставу Лазар Лазаревић 4/6, Павле Пејов 6/3 и Алекса Николић 7/1, предвођена наставницом Данијелом Станковић, освојила је прво место! Честитке нашим ученицима и наставници!   Тачно недељу дана након градског такмичења, у понедељак 12. октобра […]