Уочи прославе Дана школе

Пред сам почетак нове школске године, наша школа је била један од домаћина међународног рукометног турнира „Трофеј”, а затим смо ушли у пројекат „2000 дигиталних учионица” који је водила наша учитељица Невена Перић.
Уследиле су бројне активности наших ученика, наставника и свих осталих који учествују у животу Школе:
у оквиру манифестације Дечја смедеревска јесен, наши млађи ученици су осмишљавали цегере за чистији град.
Изведен је први eTwinning пројекат у којем се повезују и заједно уче ученици из разних школа широм света.
Нисмо заобишли ни обележавање Европског дана спорта, у смедеревској тврђави.
Затим смо учествовали у радионицама Недеље истраживача – о фразеологизмима, о културној баштини и другим, а потом смо били учесници и централне активности у Центру за културу.
Завирили смо у свемир обележивши тако Светску недељу свемира у Регионалном центру Смедерево.
У Центру за културу ишли смо на представе у оквиру пројекта „Позоришна значка”.
Примали смо и госте – у посети су нам били будући прваци.
Испратили смо Златни кључић – део манифестације Смедеревска песничка јесен.
И ове године смо, у сарадњи са Регионалним центром Смедерево, учествовали у Европској недељи кодирања.
Угостили смо Градски савез социјално хуманитарних организација у оквиру кампање „Упознајте нас”.
У Музеју Смедерево посетили смо изложбу „On the road to nowhere” Мишка Павловића, аутора уџбеника за ликовну културу који и ми користимо.
Млади горани наше школе су и ове године ишли у парк Чачалица код Пожаревца.
Учешће у Трци за срећније детињство резултирало је бројним медаљама.

Наша школа обележава 212 година постојања.

Гостовање у програму телевизије KCN

Наши ученици, успешни учесници информатичког такмичења Дабар, гостовали су у јутарњем програму са својом учитељицом Невеном Перић! Погледајте шта су имали да кажу!