Наши горани у Чачалици

Радионица у оквиру пројекта „Заштита, очување, вишенаменско коришћење и подизање свести о вредностима шума код младих” одржана је 17. септембра 2021. године у Спомен парку Чачалица код Пожаревца.
Учествовали су ученици шестог разреда из Удовица заједно са другарима из Смедерева, Пожаревца, Жагубице, Костолца.

Учесници су имали прилике да се упознају са значајем шума, врстама дрвећа које успевају на овом подручју и акцијама које спроводи Покрет Горана Србије.

Ученике је, идући стазом коју је утабала наставница Оливера Пешић, водила наставница биологије Светлана Величковић.

Слике

Светско првенство у оријентирингу

Од 11. до 19. септембра одржана је Школаријада са преко 2500 учесника из 35 земаља, у оквиру које је на Авали одржано међународно такмичење у оријентирингу. За учешће на такмичењу и представљање наше земље и школе пролетос су се избориле Софија Николић, Лана Ивковић, Тамара Бранковић и Мина Грујичић, а […]