Уџбеници за школску 2020/2021. годину

Списак уџбеника за шк. 2020/2021. годину:

Заинтересовани родитељи ученика од будућег другог до осмог разреда могу од среде 20. маја у холу школе да попуне наруџбенице за набавку књига преко школе, у периоду од 9 до 17 сати.
Родитељи будућих првака ће моћи да се информишу о уџбеницима и њиховој набавци приликом тестирања ученика за полазак у школу!

Право на БЕСПЛАТНЕ уџбенике имају:
1. ученици из породица корисника новчане социјалне помоћи, (као доказ доставља се решење надлежног органа)
2. ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану
3. ученици који образовно-васпитни рад не остварују по индивидуалном образовном плану, али имају потребу за прилагођавањем (увећан фонт, Брајево писмо, електронски формат),
4. као и ученици основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете у систему образовања и васпитања, који се у својим школама пријаве за доделу бесплатних уџбеника. (као доказ доставља се потврда да су остала деца на редовном школовању)
5. Разред и предмети за који ће се финансирати набавка уџбеника за школску 2020/2021 су:
6. 1) у првом циклусу основног образовања и васпитања, за предмете математика, српски језик/матерњи језик, свет око нас, природа и друштво и страни језик као обавезни предмет;
7. 2) у другом циклусу основног образовања и васпитања, за предмете математика, српски језик и књижевност/матерњи језик, односно српски језик/матерњи језик, први страни језик, географија, историја, хемија, физика и биологија.

ПРИЈАВЉИВАЊЕ за бесплатне уџбенике је код учитеља или одељењског старешине, до петка, 22.5.2020.

Похваљен час учитељице Тање

На основу гласова публике и оцена стручног жирија, међу више од 700 пријава из школа широм Србије, изабрани су најбољи примери наставе на даљину у широкој конкуренцији и специјалним категоријама – ТВ настава, пројектна настава, употреба дигиталних алата (у основним и средњим школама) и најбоља интеракција са ђацима (у основним и средњим […]