Саобраћај

Савет за координацију послова безбедности саобраћаја на путевима града Смедерева организовао је и спровео едукацију најмлађих учесника у саобраћају.

Едукације деце на монтажном и виртуелном саобраћајном полигону одржана је у среду  1. фебруара 2023. године.

Циљна група су били предшколци и ђаци првог и другог разреда.

Едукација је реализована са циљем да се сви предшколци, ђаци првог и другог разреда упознају са основом правилима понашања у саобраћају, значењем основних саобраћајних знакова, ознака на коловозу, као и са осталом саобраћајном опремом, и да на конкретном примеру у пракси прођу кроз саобраћајни полигон који покушава да им дочара што приближнији слику саобраћаја у контролисаним условима.

Предшколцима и ђацима првог разреда одржана је обуку на монтажном полигону, док је ђацима другог разреда одржана обукa на виртуелном полигону.

Такође, свим ђацима су подељени промотивни материјали који ће им обезбедити бољу видљивост у саобраћају, а посебно у ноћним условима и у условима смањене видљивости.