27. децембар 2022.

Упис деце која не припадају територији школе

Ако будући првак не припада територији Школе, родитељи могу да поднесу молбу за упис до 1. фебруара.

Молбе се подносе у администрацији школе сваког радног дана од 8 до 15 часова – довољно је да дођете, а ми ћемо вам помоћи око осталог!
Добро нам дошли!

Списак улица које припадају територији Школе:

1. Подручје Месне заједнице „Доњи град“
  2. Подручје Месне заједнице „Плавинац“
  3. Подручје Месне заједнице „Удовице“
  4. Подручје Месне заједнице „Сеоне“

Улице:

1. Горичка
  2. Војводе Младена
  3. Руска
  4. Радничка
  5. Карађорђево брдо
  6. Његошева
  7. Деспота Ђурђа
  8. Омладинска
  9. Војводе Симе
  10. Старине Новака ( од раскрснице са Омладинском улицом до раскрснице са Улицом Саве Немањића)
  11. Вука Караџића ( од Улице краља Петра I до раскрснице са Улицом Саве Немањића)
  12. Ђуре Стругара
  13. Ђуре Салаја
  14. Стевана Христића
  15. Хајдук Станкова
  16. Делиблатска
  17. Пешчарска
  18. Ливадска
  19. Цвећарска
  20. Ловачка
  21. Станислава Биничког
  22. Шалиначка (од раскрснице са Улицом Стевана Христића према Годоминском пољу)
  23. Аласка (од раскрснице са Улицом Шалиначка до раскрснице са Брестовачком улицом)

Смедеревскa летњa школскa лигa у стрељаштву

У петом колу Смедеревске летње школске лиге у стрељаштву, екипа наше школе коју су чинили Павле Пејов 8/3, Никола Милићевић 6/5 и Ђорђе Тирнанић 6/5 освојила је друго место у категорији пионира!

Павле Пејов 8/3 је освојио треће место појединачно!

Ученици ОШ „Димитрије Давидовић“ у Удовицама су заједно са својим вршњацима из других школа учествовали у реализацији Пројекта „Заштита, очување, вишенаменско коришћење и подизање свести и знања о вредностима шума код младих“.

Наши шестаци су се најпре упознали са значајем шума, врстама које успевају на нашем подручју, акцијама и активностима Покрета Горана Србије, а након тога шетњом кроз Спомен парк „Чачалица“ упознали са најзначајнијим биљкама парка и њиховим значајем за човека.

Да ли сте знали?

Три одрасла дрвета за 100 година произведу кисеоника колико је потребно за један људски век у трајању од 60 година.

Ученике је водила наставница Светлана Симић.

Ученици: Вања Жарковић, Јован Симић, Јован Николић 6/6